Soğan Çorbası İle Zayıflayın

2

Soğan Çorbası TarifiKış geldi çattı, çok fazla yürüyüş yapamıyoruz, dışarı çıkıp gezemiyoruz. Soğuk havalar nedeniyle akşamları yemekten sonra genellikle evimizde oturuyoruz. Bu gibi sebeplerle kış aylarında kilo alan kişi sayısı daha da artar. Yaza doğru da ince kıyafetler ve özellikle kumsalda bikini giyme isteğiyle zayıflama çalışmaları başlar. Kısa zamanda hızlı ve çok kilo vermek kolay değildir. İşte soğan suyu yada bu şifalı bitkinin kürü ile zayıflayabilir ve kolaylıkla kilo verebilirsiniz. Aslında bu bitkinin çorbası ile zayıflama temel olarak bu şifalı bitkinin suyunun iştah kesmesi ve yeme isteğinin kesilmesi sonucu kilo vermeye dayanır. Özellikle bu şifalı ve etkili bitkinin çorbasının diyeti kolay ve hızlı zayıflama sağlar. Bu bitkinin çorbası diyeti de bir nevi bitkinin suyu ile zayıflama şeklidir. Ayrıca diyet yaparken de diğer taraftan sağlığınızı koruyacak ve şifanızı bulacaksınız. A, B, C vitaminleri, flavonoidler, kalsiyum, demir içerir. Zayıflarken kalbinizi de koruyacaksınız. Bu soğuk havalarda soğuk algınlığına karşı da fayda bulacaksınız. Kolesterolünüzün düşmesine de yardımcı olur ve kolesterolünüzü dengede tutar. Fakat gastrit yada peptik ülser gibi rahatsızlıklarınız varsa bu etkili bitkinin suyu yada çorbasından kaçınsanız iyi olur.

Soğan Çorbası Malzemeleri

  • 6 adet orta boy soğan
  • Küçük bir lahana
  • Bir demet kereviz
  • 1 adet domates
  • 2 adet biber
  • 1 çay kaşığı tuz
  • Çeşitli baharatlar (köri, kırmızıbiber, karabiber )

Soğan Çorbası Tarifi

Bu şifalı bitkinin suyu ile zayıflama için bu leziz çorbanın diyeti bire birdir. Deneyip, düzenli olarak yediğinizde farkı sizde göreceksiniz. Bu bitkinin çorbasının tarifi hazırlanırken ilk olarak hatırlatmamız gereken bir şey var. Kullanacağınız bitkileri kırmızı soğan seçmenizi öneririz. Mor yada beyaz olan bitki çok fazla tercih edilmemelidir. Lahana yerine de lahananın sadece dış yapraklarını koyabilirsiniz. Öncelikle soğan bitkileri kabukları soyularak istenilen büyüklükte doğranır. Bu bitkilerin üzerine lahana, kereviz, domates ve biberler de küçük parçalar halinde doğranır. Doğranan tüm malzemeler tencereye konularak üzerine çıkacak kadar su ilave edilir. Soğan Çorbası Diyeti İle ZayıflamaSon olarak tuz ve istenilen baharatlarda eklendikten sonra sebzeler yumuşayıncaya kadar haşlanır. Sebzelerin yumuşamasından sonra leziz çorba servise hazırdır. Afiyet olsun.

Bu şifalı bitkinin çorbası ve suyu ile kolaylıkla zayıflayabilirsiniz. Artık fazla kilolarınızı dert etmeyin. İstediğiniz kıyafetleri giymek artık çok zor olmayacak. İlkbahara yaklaştığımız şu günlerde havalar ısınmaya başlıyor. Havaların ısınmasıyla ince yazlık kıyafetler giymeye başlayacaksınız. Fakat fazla kilolar canınızı sıkıyor ve istediğiniz kıyafetleri giyemiyor musunuz? O halde hemen zayıflamak için çeşitli yollar aramaya başlanır. Mevsimine göre çeşitli bitkiler kilo vermek ve zayıflamak için kullanılabilir. Lahana ve maydanoz bu bitkilerin başında gelir. Lahana ile maydanozun suyu yada kürü zayıflama için çokça tercih edilir. Ayrıca leblebi, karpuz da zayıflamaya yardımcı bitkiler arasındadır. Soğan ile de kolaylıkla zayıflayabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bu şifalı çorbayı hazırlayarak, bu şifalı çorbayı tüketmektir. Bu etkili çorba ile hem zayıflayacak hem de şifa bulacaksınız.

2 YORUMLAR

SORU SORUN VEYA DENEYİMLERİNİZİ PAYLAŞIN!

Lütfen yorum kısmını doldurunuz.
Lütfen adınızı giriniz.