Menekşe Yağı Faydaları

Cildinin ve teninin güzel görünmesini herkes ister. Birçok kişi pürüzsüz bir cilde sahip olarak, ışıl ışıl teniyle herkesin farkına varacağı bir güzelliğe sahip olmayı arzu eder. Pırıl pırıl parlayan ve ışıldayan bir cilde sahip olmak için peki ne yapılmalıdır? Menekşe yağı, salatalık yani hıyar özü, limon ve daha birçok bitkinin kullanılmasıyla elde edilen çok çeşitli kremler, yağlar, jeller hazırlanarak kullanıma sunulur. Özellikle hanımların gözdesi bu kremler, jeller günümüzde erkekler tarafından da ilgiyle karşılanmakta ve sıklıkla satın alınarak kullanılmaktadır. Tabii güzel ve bakımlı bir cilde kim sahip olmak istemez ki? Bakımlı ve ışıl ışıl parlayan bir cildin yanında sağlıklı görünen, pırıl pırıl parlayan saçlar da herkesin gözdesi haline gelir. Saçlarınızın sağlıksız olmasından, bakımsız görünmesinden, çok çabuk kırılmasından ve yıpranmasından mı yakınıyorsunuz? Artık bu dertleriniz çözüme kavuşacak ve şifanızı bulacaksınız. Menekşe yağı sayesinde pırıl pırıl görünen, sağlıklı ve bakımlı saçlara kavuşmak artık çok kolaydır. Ayrıca yıllar geçtikçe saçlarınızın dökülmesinden de yakınmayın. Bu şifalı bitkinin yağı saç dökülmesini de engeller. Saçlara canlılık kazandırır ve uygun nem seviyesinde tutar. Tüm bunların sonucunda da saçlarınız harika bir görüntüye kavuşur. Tabii ki bunların hepsi de menekşe yağının faydaları sayesinde olacaktır.

Cilt hastalıklarından da birçok insan yakınmaktadır. Deride oluşan ve kendiliğinden açılan yaralar cildin pürüzlü ve kötü görünmesine sebep olur. Bir de bu şekilde cilt hastalıklarına sahip olmak herkesin canını sıkar. Özellikle aloe vera gibi menekşe yağı da bu tür cilt hastalıkları için bire birdir. Sedef hastalığı, egzama başta olmak üzere daha birçok deri hastalığı için bu şifalı bitkilerin özlerini, jellerini ve yağlarını kullanabilirsiniz. Bu faydalı bitkiler sayesinde şifa bulmanız oldukça kolay olacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Alıç Sirkesinin Faydaları Nelerdir?

Menekşe Yağının Faydaları Nelerdir?

Menekşe yağı cilt yaraları, sedef hastalığı, egzama gibi birçok cilt hastalığı için kullanılır. Ayrıca güzelleşmek isteyen kişiler için saç bakımı, saç dökülmesi, saç parlaklığı, kuru saçların nemlendirilmesi, saçlara canlılık kazandırılması istendiğinde menekşe yağına başvurulabilir. Menekşe yağı, cilde ve saç diplerine uygulanırken masaj yapar gibi sürülerek uygulanmalıdır.

Menekşe Yağı Nasıl Kullanılır?

Menekşe yağı kullanıldığında saçın parlamasını sağlar, saça canlılık kazandırır. Muhteşem parlaklığı çok geçmeden siz de fark edeceksiniz. Düzenli kullanımınız ile birlikte çabuk yıpranan, kırılan ve bakımsız görünen saçlardan kurtulmanız mümkündür. Ayrıca menekşe yağıbadem yağı ve yumurta sarısı ile birlikte kullanılarak saç dökülmesine karşı da kullanılabilir. Saçlarınızın dökülmesini artık dert etmeyin. Dökülen saçlarınız yerine sağlıklı saçlara en kısa sürede kavuşacaksınız.

Nereden bulacağım diye de dert etmeyin. Artık bir çok internet sitesinde bulabilirsiniz. Örneğin n11 sitesinden menekşe yağı temin edebilirsiniz.

İşte bu şifalı bitki sayesinde hem güzelliğinize hem de sağlığınıza kavuşmanız oldukça kolaydır. Menekşe bitkisini üstelik evlerinizde kolaylıkla yetiştirebilirsiniz. Ülkemizde birçok evde bulunan, hatta hemen hemen her evde bulunan bir bitkidir. Özellikle hanımlar bu harika görünümlü bitkiyi oldukça sever ve yetiştirir. Menekşe bakımı hakkında bilgi almak isterseniz yazımızı okuyabilirsiniz.

4 YORUMLAR

  1. Arkadaşlar menekşe yağı muhteşem etkili bir yağ ilk bunu söylemek istiyorum. Ben şimdi cildim için kullanıyorum buğday tenliyim siyah noktalarım falan vardı en azından onlar geçer diye kullandım. Baya işe yarıyor ama bugün 3. Gün sanırım ilk yüzüme sürdüğümde biber yanığı gibi yaktı dayanamadım 5 dk bile yıkadım ilk 3 sefer. Ama şimdi gece yatarken sürüyorum ilk hafif yakıyor sonra geçiyor sabah kalktığımda benek gibi yumuşacık bir cildim oluyor Cidde’n çok mutluyum sırf işe yaradığı için yazıyorum zaten :) ama dikkat edin hassas ciltlere gelmiyormuş uçucu bir yağ olmasına rağmen başka bir yağ ile inceltip kullanımını öneriyorlar. 3. Gün olmasına rağmen baya geçti siyah noktalar pürüzsüzleşti yüzüm ömrümün sonuna kadar kullanmayı düşünüyorum inşallah :) saçtan cilde mide ye migrene sinüzite iyi geliyormuş iyi kullanmalar :) ha ayrıca güvendiğiniz bir yerden alın sahte ürün çok oluyormus benden söylemesi :)))

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz