Limon Suyu Zayıflatır Mı?

Yazın gelmesiyle birlikte birçok kişi kilo vermek için yarışa başladı. Zayıflamak için çeşitli kürler, kiraz sapı gibi bitkiler, karpuz diyeti gibi diyetler kullanılmaktadır. Limon suyu da zayıflamaya yardımcı besinler ve yöntemler arasındadır. Tabii ki limon suyu ile birlikte tamamen kilo verileceği belirtilemez, fakat zayıflamak için yağların yakılmasına yardım eder. Aynı zamanda spor ile de desteklenirse zayıflama süreci hızlandırılabilir. Zayıflamanın yanında vücut için de oldukça faydası olan limon suyu içerdiği C vitamini sayesinde hastalıklara karşı koruma sağlar.

Limon Suyu İle Zayıflama!

Limon Suyu Zayıflama

Zaman zaman herkes fazla kilo aldığını düşünür ve fazla kilolardan nasıl kurtulacağı ile ilgili çözüm yolları aramaya başlar. Gün içinde benzer yemekler tüketilse bile vücut kilo almaya başlar. Vücutta yağ birikmesi kilo almanın başlıca sebeplerinden biridir. Aynı zamanda toksinlerin dışarı atılamaması da fazla kilo olarak geri döner. Hele bir de spor yapmıyor yada gün içinde fazla hareket etmiyorsanız kilo alma hızınız artar. Limon içerdiği C vitamini sayesinde karaciğere fayda sağlayarak vücuttaki toksinlerin atılmasını kolaylaştırır. Ayrıca Purdue Üniversitesinde yapılan bir araştırmaya göre ılık limon suyunun kabızlığı önleyerek sindirimi rahatlattığı da belirtilmiştir. Kabızlık sebebiyle tuvalete az çıkılması da kilo fazlalığı oluşturur. Limon suyu tüketerek düzenli tuvalete çıkabilirsiniz. Yumuşak dışkı oluşumuna yardım ederek dışkılamayı da kolaylaştırır. Karaciğeri sindirim enzimi üretmesi için teşvik eder. Ayrıca limon suyu doğal bir idrar söktürücüdür.

Limon Suyu – Ilık Su Mucizesi İle Zayıflayın!

Fazla kilolardan kurtulmak ve zayıflamak için denenen yöntemlerden biri de ılık suyun içine limon suyu eklenerek içilmesidir. Sabah kahvaltısından ve akşam yemeklerinden yarım saat kadar önce bir bardak ılık suyun içinde yarım limon suyu sıkılarak içilirse kilo verme hızlandırılabilir. Oldukça basit bir yöntem olan ılık su ve limon suyu yöntemi birçok kişi tarafından denenmiş bir yöntemdir. Fakat tek başına etki etmeyebilir. Yanında mutlaka günlük egzersizler, yürüyüş yada düzenli spor yapılmalıdır. Neden ılık su diye soracak olursanız sıcağa yakın ılık su midede daha geç sindirilir, daha fazla durur. Bağırsakları ve sindirim sistemini rahatlatarak kabızlığı önler. Midedeki şişkinliğe de iyi gelir. Bazı uzmanlar ılık limon suyunun diyabet ve obeziteye karşı da faydalı olduğunu bildirmiştir.

Limon SuyuLimon Suyu Diyeti Nedir?

Limon suyu içeriğindeki C vitamini ile toksinlerin atılmasına yardım eder, vücuttaki yağların yakılmasını hızlandırır. Fakat limon suyu diyeti şeklinde tek başına limon suyu ile zayıflamaya çalışmak işe yaramaz. Zayıflamak için limon suyunun yanı sıra gün içinde düzenli egzersiz yapmak, yediklerimize dikkat etmek de gerekir. Fazla şekerli yiyecek ve içeceklerden uzak durmalı, spor yapmalısınız.

Limon Suyunun Zararları Nelerdir? Kimler Kullanmamalıdır?

Öncelikle üşenmeden her içeceğiniz zaman ılık suyun içine yarın adet limonu sıkın. Hazır limon sularını tercih etmeyin. Her şeyin doğal olanı daha faydalıdır. Mide rahatsızlığı bulunan kişiler limon suyu tüketmemelidir. Özellikle reflü, ülser yada mide ekşimesi gibi rahatsızlıklarınız varsa limon suyu içmemenizde fayda var. Ayrıca limon suyu içtikten sonra mutlaka dişlerinizi fırçalamalısınız. Asidik özelliğinden dolayı düzenli içildiğinde diş minesine zarar verebilir. Buna çözüm olarak da pipetle içmenizi tavsiye ederiz. Safra kesesi ve böbrek rahatsızlığı olan kişiler tüketmeden önce mutlaka doktorlarına danışmalıdır.

Kaynaklar:

Livestrong : lemon-juice-hot-water-for-weight-loss
 Shape : fit-list-jay-cardiello/lemonaid-weight-loss-pain-relief-citrus-has-you-covered
Weightlossresources : diet/reviews/lemon-juice-diet
Womenshealthmag : weight-loss/lemon-water-weight-loss

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz