Kara Üzüm Çekirdeği Faydaları

kara-üzüm-çekirdeğiÜzüm, şifası herkesçe bilinen çok hoş tada sahip bir meyvedir. Üzüm yerken birçoğumuz çekirdeklerini çıkarır, öyle tüketiriz. Düşünmeden çıkardığımız bu çekirdekler aslında sağlığımız için büyük faydaya sahiptir. Üzümler herkesin bildiği üzere kara üzüm (siyah üzüm) ve beyaz üzüm olmak üzere ikiye ayrılır. Kara üzüm çekirdeği faydaları, en az beyaz üzüm çekirdeğindeki kadardır. Sizlere önerimiz üzümleri tüketirken çekirdekleriyle tüketin.

Kara Üzüm Çekirdeğinin Faydaları

Yüksek oranda A, B ve B6 vitaminleri içermesi sebebiyle vücudun ihtiyacı olduğu bazı vitaminlerin ihtiyacını karşılar. Kansere karşı vücudu korur, kalp dostudur. Yüksek oranda folik asit içerir. Kolesterolün düzenlenmesine yardım eder. Kara üzüm çekirdeği, böbreklerin çalışmasını hızlandırır, sindirim sisteminin düzenli çalışmasını sağlar. Kabızlığa karşı kullanılabilir. Karaciğer hastalıkları ve gut hastalığına karşı büyük şifa sağlar. Romatizma ağrılarınız için de bu şifalı çekirdekleri tüketmeniz yeterlidir. İyi bir enerji kaynağıdır. Ayrıca cildinizin pürüzsüz ve güzel görünmesini sağlar. Eğer sizde kara üzüm çekirdeği faydaları konusunda bilgiliyseniz ve güzel yenilenmiş bir cilde sahip olmak istiyorsanız mutlaka tüketmelisiniz. Alzheimer hastalığı için de mutlaka tercih edilmelidir.

kara üzüm çekirdeğinin faydalarıKara Üzüm Çekirdeği Yağı

Flavonoid, quercetin gibi sağlık açısından büyük faydaları olan maddeler içerir. Kara üzüm çekirdeği yağı da bir çeşit bu şifalı yağı kullanma şeklidir. Çekirdeğinin yağı, kanseri ve tümör oluşumunu engeller. Özellikle karaciğer kanseri, meme kanseri, mide kanseri gibi kanser türlerine karşı koruma sağlar. Kanı temizler, felç ve varis tedavileri için kullanılabilir. Şeker hastaları ve tansiyon hastaları da kara üzüm çekirdeği yağı tüketebilirler. Cildinin genç ve güzel görünmesini herkes ister. Kara üzüm çekirdeği yağı ile güzel bir cilde kavuşabilirsiniz. Parlayan, pürüzsüz bir cilde sahip olmak artık hayal değildir. Siz de bu şifalı meyvenin yağını tüketerek kara üzüm çekirdeği faydaları ile güzel cildinizin tadını çıkarabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Andız Pekmezinin Faydaları Nelerdir?

Kara Üzüm Çekirdeği Tozu

kara üzümKara üzüm çekirdeği tozu da bu meyvenin çekirdeğinin kullanılabilecek başka bir şeklidir. Eğer bu şifalı meyvenin çekirdeğinin yağını tüketmek istemezseniz, çekirdeğin tozunu da tüketebilirsiniz. Kara üzüm çekirdeği tozu vücudumuzda birçok organımıza şifa sağlar. Özellikle beyin damarlarına fayda sağlaması sebebiyle unutkanlık gibi hastalıklara etki eder. Ayrıca kalp damarlarına olan etkisi de yadsınamaz. Bir de küçük göğüslü hanımlar kara üzüm çekirdeği faydaları bilinerek tozunun düzenli kullanımı sayesinde daha büyük ve dik görünümlü göğüslere kavuşabilirler. Siz de bu şifalı meyve ile sağlıklı yaşamak istiyorsanız mutlaka bu şifalı meyvenin çekirdeğinin tozunu veya yağını tüketmelisiniz.

 

5 YORUMLAR

  1. Kara üzüm çekirdeği cilt için çok faydalıdır, güzelleştirme etkisi vardır. Ayrıca küçük göğüslü hanımlar kara üzüm çekirdeğinin tozu sayesinde güzel ve daha büyük göğüslere kavuşabilirler.

  2. yaşlanmayı geciktirici etki gösterme konusunda üzüm çekirdeği oldukça başarılı nutraxn üzüm çekirdeği çayını kullanıyorum 1 yemek kaşığı nutraxin üzüm çekirdeği üzerine 1 su bardağı sıcak su ilave edip demliyorum ve günde 3 kere içiyorum

    • Merhaba,
      Kara üzüm çekirdeği tozu ve yağı farklı etkilere sahiptir. Kara üzüm çekirdeği tozunu aktarlarda bulabilirsiniz. Kara üzüm çekirdeği tozu ile özellikle sigara ve alkol kullananlar, sigara ve alkolün vücuda yaptığı olumsuz etkileri yok edebilirler, diğer bir taraftan ise göğüs büyütmeye yardım eder. Kara üzüm çekirdeği yağı ise cilt kırışıklıklarına iyi gelerek yaşlanmayı geciktirir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz