Maydanoz Kürü İle Zayıflayın

Paylaş!Share on Facebook243Tweet about this on TwitterPin on Pinterest2Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Share on Google+2

Maydanoz kürü son zamanların en çok konuşulan rejim ürünü olarak gazete ve televizyonlarda yer almaktadır. Birçok haberde maydanozun zayıflatıcı özelliği ile ilgili konuşuldu. Özellikle limon ile maydanoz kürü olarak hazırlanması çok önemlidir. Kilo vermek isteyen ve bir türlü zayıflayamayan kişiler bu şifalı bitkinin kürünü kullanarak istedikleri kiloya kavuşabilir. Bu yöntem birçok kişi tarafından da denenmiş ve başarıya ulaşmıştır. Ayrıca çeşitli hastalıkların tedavisinde de bu bitkiyi kullanmak mümkündür.

Bu şifalı kür ile zayıflamanın yanı sıra birçok hastalığa deva bulunabilir. Böbrek ve mesane taşı olan kişiler, bu taşların düşürülmesinde kürü uygulayabilir. Karaciğer için de büyük fayda sağlar. Özellikle karaciğer yağlanmasına karşı kullanılabilir. İnce bağırsakların daha sağlıklı ve düzenli çalışmasına yardım eder.

Maydanoz Kürü Nedir?

Maydanoz Kürü

Özellikle limonlu maydanoz kürü ile zayıflamak mümkündür. Düzenli bir şekilde 15 gün boyunca kullanılmasıyla zayıflama sağlanabilir. Maydanozun zayıflatıcı etkisinden faydalanmak için bu kür mutlaka limonla birlikte hazırlanıp tüketilmelidir. Bu hususta limon zayıflamak için maydanoza katkı sağlar. Limonlu maydanoz kürüyle birlikte vücuttaki fazla su atılır, yağlar yakılır ve kilo verilir. Yani kolay ve zahmetsiz bir kilo verme yoludur. Bir çok bitki bilimci ve diyetisyen tarafından tavsiye edilmektedir. Bu şifa kaynağını tüketimi ise belirli kurallar çerçevesinde olmalıdır. Aksi taktirde yarar yerine zarara sebep olur.

Ne Kadar Tüketilmelidir?

Günde bir bardak bitkinin kürü tüketilmelidir. Fakat bu kürün 15 günden fazla tüketilmemesi çok önemlidir. Yoksa yarar yerine zarar görülebilir. 15 gün kadar kullanıldıktan sonra en az 10 gün ara verilmeli, arkasından tüketmeye devam edilmelidir.

Maydanoz Limon Kürü Nasıl Hazırlanır?

Maydanoz Limon KürüMaydanoz kürü yapımı için bir demet maydanoz saplarıyla birlikte alınır, yıkanır. 1 adet limon kesilerek suyu sıkılır. Öncelikle maydanozlar saplarıyla birlikte blendırdan geçirilir ve arkasından sıkılan limon suyu ile birlikte 2 bardak su maydanozlara eklenir ve tekrar blendırdan geçirilir. Maydanozlar iyice suyunu bıraktıktan sonra bu zayıflatıcı kür tüketime hazırdır.

Maydanoz Kürü ile Zayıflayanlar

Özellikle son günlerde maydanoz limon kürü ve maydanoz suyu kullanarak zayıflayanlar arasında bir çok ünlü isim mevcut. Son zamanların favori diyeti olan bu kür sayesinde çok rahat biçimde istenmeyen kilolardan kurtulmanız mümkündür. Yukarıda anlattığımız gibi kullanmanız ve sağlığınızı riske atmayacak şekilde kullanmanız sonucunda istenmeyen fazla kilolardan kurtulabilirsiniz. Fazla miktarda tüketimi böbrekleri olumsuz etkileyebilir ve istenmeyen etkiler görülebilir. Bu yüzden ölçünün dışına çıkmamaya dikkat edin.

Murat Boz da istenmeyen kilolarından bu şekilde kurtulmuş ve maydanoz limon kürü rejimi sayesinde istenmeyen kilolardan kurtulunacağını o da kanıtlamıştır.

Maydanoz Kürünü Kimler Tüketmemelidir, Zararları Nelerdir?

Tansiyonu düşürücü etkisi olduğu için düşük tansiyonu olan kişilerin tüketmesi tavsiye edilmez. Ayrıca hamilelik döneminde olan bayanlar maydanoz küründen uzak durmalıdır. İçerdiği maddeler düşük yapma riskini arttırdığı için hamilelik döneminde tüketilmemesi gerekir. Osteoporoz yani kemik erimesi rahatsızlığı olan kişiler ve kalsiyum eksikliği yaşayan kimseler de bu bitkiyi çok fazla tüketmemelidir. Aşırı tüketimi halinde vücuttaki kalsiyumun bir kısmını emdiği için kalsiyum emilimini arttırır.

Paylaş!Share on Facebook243Tweet about this on TwitterPin on Pinterest2Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Share on Google+2Maydanoz Kürü İle Zayıflayın”için 16 yorum var

 1. Hayat

  maydanoz kürünün vücut organlarına özellikle böbreklere zarar verdiği doğru mu?

  İleride hamile kalmayı zorlaştırır mı? Teşekkürler

  Cevapla
 2. asya

  Merhabalar
  Maydanoz kürü hic kaynatilmiyor mu?
  Gunluk hazirlayip mi icilecek yoksa birkac gun icin hazirlanabilir mi? Tam olarak ne zaman icilmeli?
  Simdiden cvplar icin tskler

  Cevapla
 3. Elif Genç

  Hayat hanım maydanoz kürü böbreklere zarar vermez, hatta maydanoz saplarından hazırlanan kür özellikle böbrek hastalıkları için kullanılabilir. Fakat özellikle böbrek iltihabı rahatsızlığınız varsa maydanoz tüketmemelisiniz. Hamile bayanlarda maydanoz tüketmemelidir, hamilelik döneminde fazla maydanoz tüketimi düşük tehlikesine yol açabilir.

  Cevapla
 4. Elif Genç

  Merhaba Asya hanım, maydanoz kürünü günlük hazırlayıp içmeniz daha iyi olacaktır. Sabah yada akşam içebilirsiniz. Fakat 15 günden fazla tüketmemelisiniz, maydanoz kürünü 15 gün tükettikten sonra 10 gün ara vermenizi öneririz. Maydanoz kürü değil fakat maydanoz suyunu kaynatarak hazırlayabilirsiniz. Maydanoz suyu faydaları yazımızda maydanoz suyunun nasıl hazırlandığını öğrenebilirsiniz.

  Cevapla
 5. safiye

  merhaba zayıflamak için günlük miktar olarak bir

  limonun suyu maydonoz ölçü olarak mesela yarım bağmı ve bu
  ezilmiş karışım süzülüpmü içilecek yoksa olduğu gibimi tüketilecek bilgileriniz için şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 6. hülya

  merhaba;
  yukarıda kür tarifi vermişsiniz. 2 bardak su ile 1 demet maydonaz demişsiniz. bu bir günlük içmek içinmidir. içme miktarını vermemişsiniz.
  teşekkür ederim

  Cevapla
 7. serife

  Bu kürü günlük mü hazırlamamız gerekiyor günde kaç defa aCya’da tok bir şekildemi tüketecegiz

  Cevapla
 8. Tuğba

  Maydanoz küründe zayıfladığımızı kaç gün sonra görmeye başlarız? Mesela ben başlayalı 4 gün oldu bi değişme yok gibi geliyor tartım aynı gösteriyor halen? Tabi ki bu arada diyetimi de bozmadım aynen devam ediyorum.

  Cevapla
 9. deniz

  Merhaba bana diyetisyen verdi bu kürü fakat tansiyonu düşürüyor diye endiseleniyorum tansiyon hastası değilim ama ara ara yükseliyor tansiyonu ne kadar düşürüyor bayıltacak kadar çok düşürmuyordur değilmi cevap verirseniz çok sevinirim teşekkür ederim

  Cevapla
 10. filiz

  Neden hazırladığımız suyu aynı gün tüketmeliyiz veya farklı günlerde aynı suyu içtiğimizde ne gibi zararları vardır açıklar mısınız.

  Cevapla
 11. kubra

  Selam bu blendrdan gecrdgmz maydonozu suzup suyunu mu icicez yoksa posasyla beraber mi?Suyunu iciyrm posasi kaliyor bardakta sonradan da atamiyrm agzima

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir