Ceviz Yağı Faydaları

ceviz yağıBu şifalı meyve yüzyıllardır şifa kaynağı olarak kullanılan, içindeki birçok madde sayesinde vücuda sayısız faydaları olan bir bitkidir. İçeriğindeki B ve E vitaminleri sayesinde besleyici özelliği de vardır. Ayrıca çinko, fosfor gibi maddeler açısından da zengin bir meyvedir. Dış kabuğu kırıldıktan sonra içindeki kısım meyve şeklinde yenebilir yada küçük parçalara kırılarak baklavaların içine eklenerek enfes bir lezzet sağlayabilir. Omega 3 ve folik asitler içermesi sebebiyle de sağlık için büyük faydalar sağlar. Biz de yazımızda ceviz yağı faydaları nelerdir bunlardan bahsedeceğiz. Umarız ceviz yağı faydaları sizin için de yarar sağlar.

CEVİZ YAĞININ FAYDALARI

Ceviz yağı kullanımı başta beyin olmak üzere birçok organa büyük şifa sağlayan bir yağ olup, içerdiği omega 3 sayesinde kalp dostudur. Kolesterolü düzenlemeye yardımcı olur ve kanseri önler. Kan dolaşımının düzenlenmesini sağlar. Diyette olanlar, kilo vermek isteyenler için de ilk başvurulması gereken meyvedir. Ceviz yağı kullanımı ile yavaş yavaş fakat sağlıklı kilo verebilir, incecik görünebilirsiniz. Şeklinin beyine benzediği herkesçe malumdur. Şeklinin de benzediği organ olan beyine birçok fayda sağlar. Unutkanlık, alzheimer gibi hastalıkları önler. Ayrıca kolay öğrenme, öğrendiğini unutmama gibi yetileri kazanmak için de tüketilmelidir. Özellikle çocukların ceviz yağı faydaları bilmesi ve bu meyveyi tüketmesi ile daha kolay öğrenmeleri sağlanabilir, beyin gelişimleri bu durumdan olumlu etkilenir. Yaşlanmak istemiyorsanız, yüzünüzde kırışıklıkların oluşmaması, yaşınızı göstermemeniz için yine en iyi formüllerden biridir.

ceviz yağının faydalarıCeviz yağı faydaları yaşlanmanızı geciktirebilir, yaşlanmayla birlikte gelen kemik erimesi hastalığını önler. Cildinizdeki egzama, sedef hastalığı, cilt yaraları gibi rahatsızlıklardan da kurtulabilirsiniz. Ayrıca bu meyvenin afrodizyak etkisi de vardır. Cinsel hayatının düzene girmesini isteyen kişiler mutlaka her gün tüketmelidirler. Uyku sorunu çekiyorsanız veya uykularınız düzensiz ise adresiniz yine bu meyvedir. İçindeki maddeler sayesinde uyku düzenlemeye yardımcı olur. Günümüzün büyük hastalığı stres ve depresyon tedavileri için de başvurabilirsiniz. Üzerinizdeki stresi, yorgunluğu ceviz yağı kullanımı sayesinde kolayca atacaksınız.

 

CEVİZ YAĞI KULLANIMI

Bu şifa dolu meyve dışındaki sert kabuğu kırıldığında yenerek tüketilebilir. Kültürümüze özgü bir besin olan baklava yapımlarında da ceviz yağı kullanımı oldukça meşhurdur. Baklavalardaki yerinin yanı sıra ceviz yağı faydaları ortaya çıktıktan sonra, salatalarda da kullanılmaya başlandı. Diyet yemekleriniz için de bu şifalı yağı tercih edebilir, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Ceviz yağı kullanımı günümüzde de çok yaygındır, siz de sağlıklı yaşamak istiyorsanız ceviz yağı faydaları konusunda dikkatli olun.

Yorum Yaz, Soru Sor

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir