Biberiyenin Faydaları

Paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest8Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Share on Google+9

Selülit, bitkisel zayıflama ve bunların yanında bir de sağlığımıza katkı.. Son zamanlarda aradığımız başlıca şeyler bunlar.. Sağlığımıza dikkat etmemiz, sağlıklı beslenmemiz, bununla birlikte zayıf görünmek ve selülitlerimiz olmadan istediğimiz kıyafetleri giymek.. Özellikle bayanların selülitten ve fazla kilolarından yakınmasından sonra sizler için biberiye başlıklı yazımızı hazırladık. Biberiye ve biberiye yağı sayesinde fazla kilolarınızı atacaksınız, sağlıklı bir şekilde zayıflayarak selülitlerinizden de kurtulacaksınız.

Biberiye Nedir?

Biberiye Nedir?

Biberiye Latince ismiyle Rosmarinus officinalis olarak adlandırılan genellikle Akdeniz bölgesinde yetişen, mor çiçekler açan bir bitkidir. Sıcak iklimleri ve kıyı bölgelerini seven biberiye, yaz kış yeşil olarak kalabilir. Yaprakları ince, uzun, iğne görünümlü olan biberiye ülkemizde özellikle Ege ve Akdeniz kıyılarında yetiştirilebilir. Sağlık açısından iyi bir şifa kaynağı olan biberiye sayesinde birçok hastalığı önlemek mümkün.

Diğer adı kuşdili olan biberiyeden aynı zamanda biberiye yağı elde edip kullanarak da selülitlerinizden kurtulmanız ve zayıflamanız olası..

Biberiyenin Faydaları

Biberiye birçok hastalığın gelişmesini engellemekte, bu sayede de bir nevi sağlığımıza kavuşmamızı sağlamaktadır. Çağımızın hastalığı diyebileceğimiz kanserin önlenmesinde, kanserli hücrelerin üremelerinin engellenmesinde biberiyenin faydası büyüktür. Özellikle meme kanseri, lösemi (kan kanseri) ve daha birçok kanser türündeki kanserli hücrelerin üremesini azaltan biberiye, bu tedavisi zor hastalık için bir şifa kaynağıdır.

biberiye faydalariBiberiye faydaları sayesinde sindirim sistemimizi rahatlatan, bağırsaklarımıza etki ederek kolay bir sindirim sağlar. Mide açısından da rahatlatıcı etkiye sahip olan biberiyenin bir diğer faydası da yorgunluğa iyi gelmesi ve vücudumuzun yorgunluk hissini gidermesidir. Ayrıca sinir sistemimize etki eder, sinir uçlarımıza da fayda sağlar.

Şeker hastalığı birçok kişinin derdi olup, kan şekerinin yükselmesi sonucu çok büyük sağlık sorunlarıyla karşılaşılabilir. İşte biberiye kan şekerinin düşürülmesinde de etkilidir. Biberiye kullanımıyla kan şekerimizi düşürmemiz mümkündür. Kanı sulandırır ve bunun sonucunda kan şekerinizi düşürür.

Biberiyenin Zararları ve Yan Etkileri

Rosmarinus officinalisBiberiyenin birçok faydasının bulunmasının yanında , aşırı kullanımda tabiî ki vücudumuzda bazı hastalıklara yol açabilir. Sadece biberiye değil her zaman bahsettiğimiz gibi hiçbir bitki aşırı miktarda tüketilmemelidir. Aşırı tüketimi ile cildimizde alerji görülebilir veya sara krizleri oluşabilir.

Ayrıca hamilelik döneminde de biberiye tüketilmesi tavsiye edilmez. Biberiye düşük tansiyonu yükselttiği için, yüksek tansiyon hastalığı olan kişiler için de sorun teşkil edebilir. Bu yüzden yüksek tansiyon hastalığı olan kişilerin biberiye tüketmemesini öneriyoruz.

Paylaş!Share on Facebook0Tweet about this on TwitterPin on Pinterest8Share on Tumblr0Share on LinkedIn0Share on Google+9Biberiyenin Faydaları”için 6 yorum var

  1. Elif Genç Yazar:

   Betül hanım merhaba, Hamile bayanlar veya emziren anneler biberiye yağını kullanmamalıdır. Biberiye çok çeşitli şekillerde sağlığımız için kullanılabilir. Eklem ağrılarımız için sürülerek, ovulmak suretiyle kullanıldığı gibi sıvı yağ ile seyreltilerek de kullanılır. Biberiye çayı migren gibi baş ağrıları, sinüzit gibi hastalıkların tedavisi için kullanılırken, biberiye yağı kremi sayesinde selülitlerimizden ve fazla kilolarımızdan kurtulmak mümkündür. http://www.sifalibitkitedavisi.com/biberiye-yagi-ve-biberiye-yagi-faydalari.html

   Cevapla
 1. arzu ozel

  merhaba ben bacaklarıma sürmek istiyorum incelmek için bir şişe aldım ama nasıl kullanıcam kimisi 100 ml e 1 damla damlatın falan yazmış tam olarak nasıl yapılmalı? bide şeker düşürür denmiş onun için nasıl kullanılmalı?

  Cevapla
 2. Seher

  Selülitlerimden kurtulmak ve zayıflamak için biberiye yağını nasıl kullanmalıyım? Yaz geldi bir an önce kilo vermek istiyorum, şimdiden teşekkürler

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir