Biberiye Yağı ve Biberiye Yağı Faydaları

Biberiye Yağı Nedir?

biberiye yağıBiberiye yağı en az biberiye kadar faydalı ve biberiye kadar konuşuluyor.. Biberiye yağı sayesinde şifa bulan ve fazla kilolarından kurtularak zayıflamak isteyen kişiler dolayısıyla biberiye yağının nasıl yapıldığını merak ediyorlar. Biberiye yağı nedir ve biberiye yağı nasıl yapılır sorularıyla sıkça karşılaşmamız sebebiyle biz de sizler için biberiye yağını ve biberiye yağının nasıl yapıldığını yazımızda anlattık.

Biberiye Yağı Nasıl Yapılır?

Biberiye yağı, biberiye bitkisinin yapraklarından buhar distilasyon yoluyla elde edilen bir yağdır. Yani yaprakların distilasyon ile buharı çıkarılarak biberiye yağı elde edilir.

Biberiye Yağının Faydaları Nelerdir?

Biberiye yağı birçok hastalığın tedavisinde kullanılması, zayıflatıcı etkisi bulunması ve selülitleri yok etmesi gibi sebeplerden dolayı günümüzde oldukça popüler.. Biberiye yağı sayesinde hem hastalıklarımızdan kurutulabilir şifa bulabiliriz hem de formumuza kavuşup zayıf bir görünüm elde edebiliriz. Biberiye yağı kullanarak romatizmal hastalıklarımızdan, çeşitli kemik ağrılarımızdan kurtulmamız hayal değil.. Biberiye yağı sürülerek eklemlerimizdeki ağrılarımızı giderebiliriz. Ayrıca baş ağrısı durumunda bir miktar biberiye yağı ile başımızı ovarsak da baş ağrımızı dindirebiliriz.

Biberiye yağının faydalarıBiberiye yağı vücudumuzdaki morluklara da iyi gelir. Vücudumuzu bir yerlere çarpmamız yani kimi zaman dikkatsizliğimiz sonucu oluşan morluklar hiçbirimizin hoşuna gitmez. Günlerce mor kalan tenimizin yanında moraran kısmın ağrı yapması da ayrı bir derttir. Biberiye yağı sayesinde morluklarımızdan kurtulabiliriz. Biberiye yağı kullanarak moraran bölgeye masaj yapılması morluğun çok kısa süre içerisinde kaybolmasına ve ağrısının dinmesine yardımcı olacaktır. Biberiye yağını birçok deri yaralanmasına ve çizilmesine kullanabiliriz. Biberiye yağı sayesinde yaralanan, zarar gören derimiz yenilenecek, hücrelerimiz tazelenecektir. Morluklarınız, ağrıyan eklen ve kaslarınız için biberiye yağını tek başına kullanabileceğiniz gibi biberiye yağı kremi de kullanabilirsiniz. Biberiye yağı kremi kullanımı kolay olduğu için sıkça tercih edilir. Biberiye yağı kremi ile eklemlerinizi ovalayarak ağrılarınızı dindirebilirsiniz.

Saçlarımızın dökülmesi, sürekli evimizde yerlerde saçlar görmemiz sinirlerimizi bozar.. Bu saçların sık sık temizlenilmesi ve yerlerin silinmesi de ayrıca bizi yorar.. Saçlarının dökülmesinden bıkmış, bu yüzden strese girenlerin de tercihi Biberiye yağı.. Artık saçlarınız dökülüyor diye dertlenmeyin. Biberiye yağı sayesinde saç dökülmeniz azalacak.. Biberiye yağını masaj yaparak saç diplerinize uygulamanız ile birlikte saçlarınızın dökülmesinden kurtulacaksınız. Ayrıca biberiye yağı sayesinde saçınızdaki kepeklerden de kurtulabilirsiniz. Cildinizin güzelleşmesi için de tercihiniz biberiye olmalı.. Biberiye yağı ile güzelleşebilir, eskisine göre daha hoş bir cilde kavuşabilirsiniz. Biberiye yağı kılcal damarlara etki ederek cildin genç görünmesini sağlar. Bu yüzden yıllardan beri kozmetik sanayinde güzelleşmek, gençleştirmek amaçlarıyla biberiye yağı kullanılır.

biberiye bitkisiBiberiye yağı faydaları bunlarla da sınırlı değil.. Biberiye yağının daha birçok faydası var. Örneğin yorgunluk, bitkinlik zaman zaman hepimizin derdi.. Kolumuzu bile kıpırdatacak kadar gücümüz olmadığı zamanlar biberiye yağı yine en büyük kurtarıcımız.. Biberiye yağı ile yorgunluğumuzdan kurtulup üzerimizdeki bitkinliği atabiliriz. Kanımızdaki ürik asit miktarının yükselmesi de bazen bizi zor durumda bırakabilir. Özellikle gut hastalığı olanların kanlarındaki ürik asit miktarı sık sık yükselir ve bu durum onlar için hoş olmayan bir hal alır.

Biberiye yağı yararları sayesinde gut hastalığı olanlar ve kandaki ürik asit miktarı yükselenler de rahat bir nefes alabilir. Ayrıca biberiye yağı ile kalbinizi güçlendirebilir, astım hastalığınıza çözüm bulabilirsiniz. Biberiye yağı sayesinde sinüzit sorununuzu çözmek de artık çok kolay.. Biberiye yağı ile sinüzit sorunu yaşamayacaksınız. Biberiyenin sinüzit sorununuzu geçirmesiyle artık sinüzit kaynaklı baş ağrılarına elveda diyebilirsiniz.

Hafızanın zayıf olmasından yakınıyor, hiçbir şeyi aklınızda tutamadığınızı düşünüyorsanız yine biberiye sizin şifa kaynağınız.. Bahsettiğimiz tüm biberiyenin yararları yanında hafızanızı güçlendirerek unutkanlığınızı azaltması da biberiyenin diğer bir faydası.. Ayrıca bir şeyleri kolay hatırlamak ve kolay öğrenmek istiyorsanız da biberiye yağı koklamanız veya biberiye kullanmanız yeterli..

Biberiye Yağı Nasıl Kullanılır?

biberiyeYazımızda biberiye yağının birçok faydasından bahsettik. Biberiye yağı faydaları yanında, biberiye yağını nasıl kullanacağımızı bilmemiz de çok önemli.. “Biberiye yağını nasıl kullanabilirim” sorusu çok sık karşılaştığımız sorulardan birisidir.

Biberiye yağını koklamak suretiyle kullanmanız yada üretilen biberiye kapsüllerini tüketmeniz de olası. İşte şifanıza kavuşmanız bu kadar kolay ve pratik.

Ayrıca sitemizde biberiye yağının zayıflama ve selülit tedavisinde kullanımı da okuyabilirsiniz.

 

Biberiye Yağı İçilir Mi?

Biberiye çok çeşitli şekillerde sağlığımız için kullanılabilir. Biberiye yağı eklem ağrılarımız için sürülerek, ovulmak suretiyle kullanıldığı gibi sıvı yağ ile seyreltilerek de kullanılır. Biberiye çayı migren gibi baş ağrıları, sinüzit gibi hastalıkların tedavisi için kullanılırken, biberiye yağı kremi sayesinde selülitlerimizden ve fazla kilolarımızdan kurtulmak mümkündür.

Biberiye Yağı Fiyatı Ne Kadardır?

Biberiye yağını gerek internetten gerekse aktarlardan temin edebilirsiniz. Birçok şifası bulunan biberiye yağını temin etmek çok kolaydır. Bir siparişle çok ucuz fiyatlara kapınıza getirtebileceğiniz biberiye, çeşitli firmalar aracılığıyla hizmetinize sunulmuş durumdadır. Biberiye yağı fiyatı, bazı firmalar 6 tl + kargo ücreti şeklinde, bazıları ise 7.50 tl + kargo ücreti şeklinde biberiye yağını satışa sunmuştur. Tercih sizin.. Biz sadece bu kadar şifası, sağlık için faydası bulunan biberiye yağını sizin de kullanmanızı öneriyor, şifalı günler diliyoruz.

İlgili Yazılar

Yorum
 1. nesrin
  • Birdal Akpınar
   • nesrin
 2. ElifGenc
 3. zeynep
 4. Elif Genç
 5. ecenaz
  • Birdal Akpınar
 6. Elif Genç
 7. ÜNAL TOKCAN
 8. yaren
 9. Elif Genç
 10. Elif Genç
 11. duygu
 12. sinan
 13. Merve Ulusoy
 14. Elif Genç
 15. Elif Genç
 16. Elif Genç
 17. yaren mutlu
 18. Elif Genç
 19. Yusuf altun
 20. MEHMET
  • ben nesrin
   • Elif Genç
  • Elif Genç
 21. özgür
  • Elif Genç
 22. denisss
 23. hasansarıpınar
 24. hasansarıpınar
  • Elif Genç
 25. fatma
 26. sibel ç.
  • Elif Genç
 27. HASAN KURU
 28. Elif Genç
  • ışık yılmz
 29. hüseyin bulut
  • Elif Genç
 30. nur
  • Elif Genç
 31. saadet
  • Elif Genç
 32. elif çiğdem
 33. Elif Genç
  • canan
 34. derya
  • Elif Genç
 35. yakup
  • Elif Genç
 36. Selen karaman
  • Elif Genç
  • mehmet eskici
 37. attila
  • Elif Genç
 38. ışık yılmz
 39. elif seyfi
  • asi
 40. eda
 41. arzu ozel
  • Elif Genç
 42. melek
  • Elif Genç
 43. gönül
  • Elif Genç
 44. halime
  • Elif Genç
 45. betul
 46. irem
 47. ayşe
 48. birgül yanbollu
 49. Elif gül
 50. HASAN
 51. aysun
 52. Masal
  • seydi
 53. göksu
 54. ela
 55. gülten
 56. Ayse
 57. Onur
 58. gökhan
 59. Deniz
 60. mustafa ertugrul kocagra
 61. Hüseyin Katipoğlu
 62. ahmet cavus
 63. Mine
 64. damla
 65. enes
 66. enes
 67. Beytiye
  • Ayten
 68. ATAKAN
 69. Çağrı

Yorum Yazın ya da Soru Sorun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir