Biberiye Yağı ve Biberiye Yağı Faydaları

Paylaş!Share on Facebook757Tweet about this on TwitterPin on Pinterest22Share on Tumblr0Share on LinkedIn3Share on Google+13

Biberiye Yağı Nedir?

biberiye yağıBiberiye yağı en az biberiye kadar faydalı ve biberiye kadar konuşuluyor.. Biberiye yağı sayesinde şifa bulan ve fazla kilolarından kurtularak zayıflamak isteyen kişiler dolayısıyla biberiye yağının nasıl yapıldığını merak ediyorlar. Biberiye yağı nedir ve biberiye yağı nasıl yapılır sorularıyla sıkça karşılaşmamız sebebiyle biz de sizler için biberiye yağını ve biberiye yağının nasıl yapıldığını yazımızda anlattık.

Biberiye Yağı Nasıl Yapılır?

Biberiye yağı, biberiye bitkisinin yapraklarından buhar distilasyon yoluyla elde edilen bir yağdır. Yani yaprakların distilasyon ile buharı çıkarılarak biberiye yağı elde edilir.

Biberiye Yağının Faydaları Nelerdir?

Biberiye yağı birçok hastalığın tedavisinde kullanılması, zayıflatıcı etkisi bulunması ve selülitleri yok etmesi gibi sebeplerden dolayı günümüzde oldukça popüler.. Biberiye yağı sayesinde hem hastalıklarımızdan kurutulabilir şifa bulabiliriz hem de formumuza kavuşup zayıf bir görünüm elde edebiliriz. Biberiye yağı kullanarak romatizmal hastalıklarımızdan, çeşitli kemik ağrılarımızdan kurtulmamız hayal değil.. Biberiye yağı sürülerek eklemlerimizdeki ağrılarımızı giderebiliriz. Ayrıca baş ağrısı durumunda bir miktar biberiye yağı ile başımızı ovarsak da baş ağrımızı dindirebiliriz.

Biberiye yağının faydalarıBiberiye yağı vücudumuzdaki morluklara da iyi gelir. Vücudumuzu bir yerlere çarpmamız yani kimi zaman dikkatsizliğimiz sonucu oluşan morluklar hiçbirimizin hoşuna gitmez. Günlerce mor kalan tenimizin yanında moraran kısmın ağrı yapması da ayrı bir derttir. Biberiye yağı sayesinde morluklarımızdan kurtulabiliriz. Biberiye yağı kullanarak moraran bölgeye masaj yapılması morluğun çok kısa süre içerisinde kaybolmasına ve ağrısının dinmesine yardımcı olacaktır. Biberiye yağını birçok deri yaralanmasına ve çizilmesine kullanabiliriz. Biberiye yağı sayesinde yaralanan, zarar gören derimiz yenilenecek, hücrelerimiz tazelenecektir. Morluklarınız, ağrıyan eklen ve kaslarınız için biberiye yağını tek başına kullanabileceğiniz gibi biberiye yağı kremi de kullanabilirsiniz. Biberiye yağı kremi kullanımı kolay olduğu için sıkça tercih edilir. Biberiye yağı kremi ile eklemlerinizi ovalayarak ağrılarınızı dindirebilirsiniz.

Saçlarımızın dökülmesi, sürekli evimizde yerlerde saçlar görmemiz sinirlerimizi bozar.. Bu saçların sık sık temizlenilmesi ve yerlerin silinmesi de ayrıca bizi yorar.. Saçlarının dökülmesinden bıkmış, bu yüzden strese girenlerin de tercihi Biberiye yağı.. Artık saçlarınız dökülüyor diye dertlenmeyin. Biberiye yağı sayesinde saç dökülmeniz azalacak.. Biberiye yağını masaj yaparak saç diplerinize uygulamanız ile birlikte saçlarınızın dökülmesinden kurtulacaksınız. Ayrıca biberiye yağı sayesinde saçınızdaki kepeklerden de kurtulabilirsiniz. Cildinizin güzelleşmesi için de tercihiniz biberiye olmalı.. Biberiye yağı ile güzelleşebilir, eskisine göre daha hoş bir cilde kavuşabilirsiniz. Biberiye yağı kılcal damarlara etki ederek cildin genç görünmesini sağlar. Bu yüzden yıllardan beri kozmetik sanayinde güzelleşmek, gençleştirmek amaçlarıyla biberiye yağı kullanılır.

biberiye bitkisiBiberiye yağı faydaları bunlarla da sınırlı değil.. Biberiye yağının daha birçok faydası var. Örneğin yorgunluk, bitkinlik zaman zaman hepimizin derdi.. Kolumuzu bile kıpırdatacak kadar gücümüz olmadığı zamanlar biberiye yağı yine en büyük kurtarıcımız.. Biberiye yağı ile yorgunluğumuzdan kurtulup üzerimizdeki bitkinliği atabiliriz. Kanımızdaki ürik asit miktarının yükselmesi de bazen bizi zor durumda bırakabilir. Özellikle gut hastalığı olanların kanlarındaki ürik asit miktarı sık sık yükselir ve bu durum onlar için hoş olmayan bir hal alır.

Biberiye yağı yararları sayesinde gut hastalığı olanlar ve kandaki ürik asit miktarı yükselenler de rahat bir nefes alabilir. Ayrıca biberiye yağı ile kalbinizi güçlendirebilir, astım hastalığınıza çözüm bulabilirsiniz. Biberiye yağı sayesinde sinüzit sorununuzu çözmek de artık çok kolay.. Biberiye yağı ile sinüzit sorunu yaşamayacaksınız. Biberiyenin sinüzit sorununuzu geçirmesiyle artık sinüzit kaynaklı baş ağrılarına elveda diyebilirsiniz.

Hafızanın zayıf olmasından yakınıyor, hiçbir şeyi aklınızda tutamadığınızı düşünüyorsanız yine biberiye sizin şifa kaynağınız.. Bahsettiğimiz tüm biberiyenin yararları yanında hafızanızı güçlendirerek unutkanlığınızı azaltması da biberiyenin diğer bir faydası.. Ayrıca bir şeyleri kolay hatırlamak ve kolay öğrenmek istiyorsanız da biberiye yağı koklamanız veya biberiye kullanmanız yeterli..

Biberiye Yağı Nasıl Kullanılır?

biberiyeYazımızda biberiye yağının birçok faydasından bahsettik. Biberiye yağı faydaları yanında, biberiye yağını nasıl kullanacağımızı bilmemiz de çok önemli.. “Biberiye yağını nasıl kullanabilirim” sorusu çok sık karşılaştığımız sorulardan birisidir.

Biberiye yağını koklamak suretiyle kullanmanız yada üretilen biberiye kapsüllerini tüketmeniz de olası. İşte şifanıza kavuşmanız bu kadar kolay ve pratik.

Ayrıca sitemizde biberiye yağının zayıflama ve selülit tedavisinde kullanımı da okuyabilirsiniz.

 

Biberiye Yağı İçilir Mi?

Biberiye çok çeşitli şekillerde sağlığımız için kullanılabilir. Biberiye yağı eklem ağrılarımız için sürülerek, ovulmak suretiyle kullanıldığı gibi sıvı yağ ile seyreltilerek de kullanılır. Biberiye çayı migren gibi baş ağrıları, sinüzit gibi hastalıkların tedavisi için kullanılırken, biberiye yağı kremi sayesinde selülitlerimizden ve fazla kilolarımızdan kurtulmak mümkündür.

Biberiye Yağı Fiyatı Ne Kadardır?

Biberiye yağını gerek internetten gerekse aktarlardan temin edebilirsiniz. Birçok şifası bulunan biberiye yağını temin etmek çok kolaydır. Bir siparişle çok ucuz fiyatlara kapınıza getirtebileceğiniz biberiye, çeşitli firmalar aracılığıyla hizmetinize sunulmuş durumdadır. Biberiye yağı fiyatı, bazı firmalar 6 tl + kargo ücreti şeklinde, bazıları ise 7.50 tl + kargo ücreti şeklinde biberiye yağını satışa sunmuştur. Tercih sizin.. Biz sadece bu kadar şifası, sağlık için faydası bulunan biberiye yağını sizin de kullanmanızı öneriyor, şifalı günler diliyoruz.

Paylaş!Share on Facebook757Tweet about this on TwitterPin on Pinterest22Share on Tumblr0Share on LinkedIn3Share on Google+13Biberiye Yağı ve Biberiye Yağı Faydaları”için 112 yorum var

 1. nesrin

  Biberiye ve biberiye yağı konusunda vermiş olduğunuz yararlı bilgi için çok teşekkür ederim.Romatizmal hastalıklarda kullanılacak miktar ne kadardır?İç organları etkileyecek kadar zehirli olduğu,bu nedenle kullanma miktarının önem taşıdığı da söyleniyor.Ayrıca biberiye yağı içilebilir mi?Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

  Selam ve saygıyla.

  Cevapla
  1. Birdal Akpınar

   Eşimin sırtında dört yıldır geçmeyen yara,biberiye yağı sayesinde dört günde Allah’ın izniyle kurudu iyileşti.Ogün bugün tertemiz.

   İçilmesi konusuna gelince:Sabahları aç karına bir su bardağı ılık su içine,8-10 damla kadar damlatıp karıştırarak 6 ay boyunca içtim.Her hangi bir yan etki görmedim çok şükür.

   Cevapla
   1. nesrin

    ne için kullandınız aç karına su bardagına damlatılan suyu ve kullandıktan sonraki sonuç nedir yazarmısınız..teşekkürler

    Cevapla
 2. ElifGenc Yazar:

  Merhaba, romatizmal hastalıklarınız için biberiye yağı kremi kullanabilir veya bir bardak suya 3-4 damla biberiye yağı ilave ederek ağrıyan bölgeye sürebilirsiniz. Sizin de belirttiğiniz gibi biberiye yağının az dozda kullanımının zarar vermemesine rağmen yüksek dozda kullanımı ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Biberiye yağı yemeklerde çok çok az miktarda baharat olarak kullanılabilmesinin yanında biberiyenin ve biberiye yağının yüksek miktarlarda kullanılmasının gerektiği durumlarda doktorunuza başvurmanızı tavsiye ederiz.

  Cevapla
 3. zeynep

  Merhabalar;
  Zayıflama ve bölgesel incelme için biberiye yağını nasıl kullanabilirim. Ayrıca polikistik over sendromu dolayı adet düzensizliklerim ve tüylenme sorunum var. Şuan epilasyon uygulaması yaptırıyorum. Bu yağı kullanırsam tüylenme sorunumda tekrar bir artış olurmu. Birde çayını mı yoksa yağını mı tüketmemi önerirsiniz.

  Cevapla
 4. Elif Genç Yazar:

  Zayıflamak için biberiye yağı yada biberiye çayı kullanabilirsiniz. Açıkçası biberiye yağı kullanırsanız biberiye çayı tüketerek zayıflamaya çalışmanızdan daha önce zayıflarsınız. Fakat biberiye yağı kıl köklerini onarıcı etkiye sahiptir. Yani direk kıl köklerini etkiler. Bu sebepten sizin tüylenme sorununuz bulunması sebebiyle biberiye yağını değil biberiye çayını tüketmenizi tavsiye ederiz. Fakat tüylenmeyi çok sorun yapmayın, lazer epilasyon uygulaması ile uzun bir süreç geçse de tüylenme sorununuz kalmayacaktır. Sağlıklı zayıflamak için de uygun görürseniz bir diyetisyene başvurabilirsiniz.

  Cevapla
 5. Elif Genç Yazar:

  Biberiye yağı burun tıkanıklığına karşı kullanılabilir. Burnunuza damlatabilir veya pamuk yardımıyla iç kısımlarına sürebilirsiniz. Ama en kolay ve doğal çözüm olarak bir bardak suya tuz atıp burnunuza tuzlu su çekmenizi yada gargara yapmanızı öneririz.

  Cevapla
 6. ÜNAL TOKCAN

  ÖNCELİKLE DEĞERLİ BİLGİLENDİRMEDEN DOLAYI ŞÜKRANLARIMI SUNARI
  BENDE BOYNUMDA 4 ADET BELİMDE 2 ADET FITIK VAR .
  DİZ AĞRILARI VE PANİK ATAK MEVCUT BİBERİYE İYİ GELİRMİ NASIL KULLANIRIM SONSUZ TEŞEKKÜRLER VE SAYGILAR SUNUYORUM. YAŞIM 57.

  Cevapla
 7. Elif Genç Yazar:

  Ünal bey öncelikle çok teşekkür ederiz ve geçmiş olsun dileriz. Ağrılarınız ve rahatsızlıklarınız için doktora başvurmalısınız. Diz ağrılarınız için sabahları dizlerinizi biberiye yağı içeren bir su ile yıkayabilirsiniz. Boyun ve bel fıtıklarınız için biberiye yağını zeytin yağı, badem yağı ve ceviz yağı gibi başka şifalı yağlarla karıştırıp ağrıyan bölgeye sürmenizi öneririz.

  Cevapla
 8. duygu

  merhaba yaklaşık 1 yıldır ayak bileğimde ödem var.tahlil sonuçlarım temiz çıktı yani iç organlarımda bir sorun yok ancak ödem geçmiyor bir türlü aslında sorun sürekli oturarak çalışmaktan kaynaklanıyor biliyorum.acaba biberiye yağı bu konuda bana yardımcı olabilir mi?şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 9. sinan

  merhaba 3 ay önce aşil tendomu kopması sebebiyle ameliyat oldum ve su anda ayagımda odem olustu biberiya yagının faydalarına baktım kullanımınıda yapmaya basladım bi netice elde edebilirmiyim. Yardımcı olurmusunuz. simdiden teşekkürler.

  Cevapla
 10. Elif Genç Yazar:

  Duygu hanım ayağınızdaki ödem için öncelikle geçmiş olsun. Ödem çok oturmaktan, hareketsizlikten kaynaklanabilir. Fakat tuz tüketiminizi azaltmanızı, mümkünse 45 dakika kadar her gün yürüyüş yapmanızı öneririz. Ayrıca bir leğene ılık su koyup içine 4-5 damla biberiye yağı ile limon yağı damlatarak da ödemin geçmesine yardımcı olabilirsiniz.

  Cevapla
 11. Elif Genç Yazar:

  Sinan bey size de öncelikle çok geçmiş olsun. Siz de ayağınızdaki ödem için biberiye yağı kullanabilirsiniz. Faydalı olacağını düşünüyoruz. Sonuçları bizimle de paylaşırsanız seviniriz. Şimdiden teşekkürler.

  Cevapla
 12. Elif Genç Yazar:

  Merve hanım biberiye yağını vücudunuzdaki ağrıyan bölgeye sürerek, bu yağ ile masaj yaparak kullanabileceğiniz gibi, banyo suyunuza birkaç damla ilave ederek de kullanabilirsiniz. Ayrıca biberiye çayını içerek ve biberiye kremini de kullanarak birçok hastalığınıza şifa bulabilirsiniz. Yalnız hamilelik döneminde biberiye yağı kullanmayınız.

  Cevapla
  1. Gizem

   merhaba bir şey sormak istiyorum biberiye yağının cilde faydası var mıdır gözaltı morluklarına faydası olur mu ne kadar süreyle nasıl kullanmalıyız

   Cevapla
 13. yaren mutlu

  merhabalar zayıflamaya çalışıyorum biberiye yağını duyunca bölgesel olarak sürmeye karar verdim fakat kıl köklerini onarıcı etkiye sahipmiş çok fazla tüylenme olur mu (lazer epilasyona gitmiyorum) çirkin bir görüntü oluşsun istemiyorum..

  Cevapla
 14. Elif Genç Yazar:

  Yaren hanım biberiye yağı tüylenmeyi arttırıcı etki yapar, bu nedenle mümkünse biberiye çayı tüketmenizi öneririz. Yada zayıflamak için başka bitkiler deneyebilirsiniz.

  Cevapla
 15. Yusuf altun

  Merhaba, yüzümde sivilceler var sivilceler için biberiye yağını nasıl kullanabilirim yardımcı olabilir misiniz ?

  Cevapla
 16. MEHMET

  Merhaba. Göbek sıkıntısı çekiyorum bu bölgedeki yağlar canımı fazlası ile sıkmakta, araştırdığım kadarı ile biberiye yağı bu sıkıntıyı kaldıracakmış gibi gözüküyor , fakat kafamda hep soru işareti var mesela yan etkisi var mı, bir sıkıntı olur mu birde göbek bölgesine kullanım şekli nasıldır. Yardımcı olur musunuz. Şimdiden teşekkür ederim.

  Cevapla
  1. ben nesrin

   benim karın yarın yaglarım çok fazla ama çok kilolu deyilim sadece karnım var biberiye yagı iyi oldugunu duydum sizce faydası varmı nasıl kullanmam gerek yardımanıza ihtiyaçım var şimdiden tşk ederim

   Cevapla
  2. Elif Genç Yazar:

   Mehmet bey göbek bölgenizdeki yağlar için yağ olan kısımlara biberiye yağı sürerek zamanla kilo vermeniz mümkündür. Yan etkisi olmaması için aşırı miktarda kullanmayınız. Çünkü biberiye yağı oldukça kuvvetli bir yağdır, fazla miktarda kullanımı sağlık sorunlarına neden olabilir. Ayrıca yan etkisi olup olmadığını merak ediyorsanız öncelikle göbeğinizdeki küçük bir bölgeye uygulayın ve deneme yapın, böylece biberiye yağına alerjiniz olup olmadığını öğrenmiş olursunuz.

   Cevapla
 17. özgür

  meraba bende yağ bezesi var gözümün kenarında ve biberiye yağı yağ bezeleri içinde faydalımıdır yardımınız için teşekkür ederim şimdiden..

  Cevapla
 18. hasansarıpınar

  benim boynumun sul tarafında agrı var birturlu gecmiyoryardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 19. hasansarıpınar

  boynumun sol tarafında surekli agrıvar bir turlu gecmiyor yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
  1. Elif Genç Yazar:

   Hasan Bey 2-3 damla biberiye yağını banyo suyuna karıştırabilir ve ağrıyan bölgeyi yıkayabilirsiniz. Ayrıca 2-3 damla biberiye yağını az bir miktar zeytinyağı ile karıştırıp ağrıyan bölgeye masaj yaparak sürebilirsiniz.

   Cevapla
 20. fatma

  merhaba kızım 10 yaşında yaralanma sonucunda dizinde keloid oluştu biberiye yağını kullansam olurmu

  Cevapla
 21. sibel ç.

  Merhabalar.biberiye yagini bacaklarima seluliti yok etme amacli sürüyorum.fakat hamileyim.sürmenin hamilelikte bir zarari olur mu?

  Cevapla
  1. Elif Genç Yazar:

   Hamilelik döneminde yada emzirme döneminde biberiye yağı kullanmamalısınız. Yada kullanacaksanız da mutlaka doktorunuza başvurmalısınız. Biberiye yağına karşı alerjiniz olabilir, dikkatli olun.

   Cevapla
 22. HASAN KURU

  eşımın çarpa sonucu gozaltında morarma oldu ıl defa alıyom denıcen ve benım kılom fazla deıl ama gobek bolgesındekı yaglardan rahatsız oluyom faydasını gorebılırmıyım şimdıden teşekurler

  Cevapla
 23. Elif Genç Yazar:

  Hasan bey öncelikle eşinize geçmiş olsun.. Göbek bölgenizdeki yağlar için yağ olan kısımlara biberiye yağı sürerek zamanla kilo vermeniz mümkündür. Yan etkisi olmaması için aşırı miktarda kullanmayınız. Çünkü biberiye yağı oldukça kuvvetli bir yağdır, fazla miktarda kullanımı sağlık sorunlarına neden olabilir. Ayrıca yan etkisi olup olmadığını merak ediyorsanız öncelikle göbeğinizdeki küçük bir bölgeye uygulayın ve deneme yapın, böylece biberiye yağına alerjiniz olup olmadığını öğrenmiş olursunuz.

  Cevapla
  1. ışık yılmz

   ne kadar bi zamanda incelme görüllür benimde göbek bölgemde yağlanma var yarın alıp başlamayı düşünüyorum ne kadar süree etki gösterir

   Cevapla
 24. hüseyin bulut

  çok beğenerek okuyor izliyorum bilgileniyorum.iki şişe var evde. ama 2012 ekim ayı son kullanma tarihli. bunlar atılacak mı sürmeye olsun kullanabilirmiyiz? saçlarım dökülüyor. eşimin hipotiroidi var saç dökülme şikayetli.nasıl kullanacak .tşk.ler

  Cevapla
  1. Elif Genç Yazar:

   Hüseyin Bey, sayfamızı takip ettiğiniz için teşekkür ederiz. Tarihi geçmiş biberiye yağlarını kullanmamalısınız. Siz saç dökülmesi için biberiye yağını başınıza masaj yapar halde kullanabilirsiniz, fakat eşiniz kullanmadan önce mutlaka doktoruna danışmalıdır. Geçmiş olsun.

   Cevapla
 25. nur

  İyi akşamlar,hafızayı kuvvetlendirdiği ve konsantrasyonu arttırdığı faydaları arasındamı?nasıl kullanılacak?teşekkürler.

  Cevapla
  1. Elif Genç Yazar:

   Merhaba Nur Hanım, biberiye yağının hafızayı kuvvetlendirdiği doğrudur. Çok eski zamanlardan beri kullanılır. Biberiye çiçeklerini suda kaynatıp buharını soluyabilir yada biberiye çiçeklerini evinizde bir köşeye koyabilirsiniz. Biberiye yağını koklamak da hafızayı kuvvetlendirmeye yardım eder. Ayrıca hafızayı kuvvetlendirici bitkisel yollar için şu yazımızdan yararlanabilirsiniz: http://www.sifalibitkitedavisi.com/unutkanlik-icin-bitkisel-tedavi.html

   Cevapla
 26. saadet

  merhabalar bende göbek problemi için kullanmak istiyorum ama ne kadar süre kullanılması ne sıklıkta kullanılması uygun acaba her gün kullanmak doğru olur mu aydınlatırsanız sevinirim göbeğimle başım dertte şimdiden çok ama çok teşekkür ederim.

  Cevapla
  1. Elif Genç Yazar:

   Saadet hanım merhaba, göbek bölgenizdeki yağlar için yağ olan kısımlara biberiye yağı sürerek zamanla kilo vermeniz mümkündür. Yan etkisi olmaması için aşırı miktarda kullanmayınız. Çünkü biberiye yağı oldukça kuvvetli bir yağdır, fazla miktarda kullanımı sağlık sorunlarına neden olabilir. Ayrıca yan etkisi olup olmadığını merak ediyorsanız öncelikle göbeğinizdeki küçük bir bölgeye uygulayın ve deneme yapın, böylece biberiye yağına alerjiniz olup olmadığını öğrenmiş olursunuz.

   Cevapla
 27. elif çiğdem

  Merhaba Ben Elif,
  İki doğum yaptım ikisi de sezeryanla oldu. göbek kol ve yanlarımda oluşan yağlanmadan biberiye yağı ile kurtulabilirmiyim..? ve zarar görmemek için günde kaç defa ve ne miktarda kullanabilirim?
  şimdiden teşekkürler syg.

  Cevapla
 28. Elif Genç Yazar:

  Merhaba Elif hanım, biberiye yağı zayıflamaya yardım eder. Gece yatmadan önce kilo vermek istediğiniz bölgelere sürerek kullanabilirsiniz. Fakat öncelikle biberiye yağına alerjiniz olup olmadığını öğrenmek için küçük bir bölgeye uygulayıp gözlemleyin. Alerjiniz yoksa kullanabilirsiniz. Ayrıca maydanoz suyu ve leblebi diyetleri de zayıflamaya yardımcı diyetler arasındadır. Deneyebilirsiniz: http://www.sifalibitkitedavisi.com/maydanoz-kuru-ile-zayiflayin.html

  http://www.sifalibitkitedavisi.com/leblebi-diyeti-ile-kalori-problemi-olmadan-zayiflayin.html

  Cevapla
  1. canan

   Slm ben canan gobek ve kalcamla basim dertte biberiye yagini kullan mak istiyorum. Ama tuylenmeler oluyomud vucudda lutfennnnn yardim edin

   Cevapla
 29. derya

  iyi günler biberiye yağı kullanımında ne kadar tüylenme olur sürülen bölgeyi kapatmak gerekir mi zayıflamak için kullanmak istiyorum

  Cevapla
  1. Elif Genç Yazar:

   Derya hanım merhaba, biberiye yağını zayıflamak istediğiniz bölgeye yerçekimine karşı şekilde masaj yaparak sürün. Sürülen bölgeyi streç film ile sarıp gece uyuyabilirsiniz, ertesi gün streci sökün ve ılık bir duş alın. Birkaç gece deneyin, alerjiniz yoksa uygulamaya devam edin, zamanla zayıfladığınızı göreceksiniz. Ayrıca biberiye çayı içerek de kolaylıkla hazımsızlıktan kurtulabilir ve zayıflayabilirsiniz. Aktarlardan biberiye bitkisini alarak da kurutup kendiniz çayını yapabilirsiniz.

   Cevapla
 30. yakup

  selamlar.. biberiye ile arastirma yaparken sayfaniza rastladim insanlarin sorularina cevap verip verip ilgilenmenizden dolayi cok tesekkur ederim nekadar hos sag olun…bana gelince 3 gun once elmacik kemigimigin ordan duserek 2.5 cm kadar yara aldim biraz derin iz kalacak olmasi cok canimi sikiyor acaba biberiye yagi iz kalmamasinda faydali olurmu su anda dikisli,dikisler alinincami kullanmaliyim,,gozumde cok morardi goze sadece biberiye yagini surmeliyim yada baska yaglami karistirmaliyim biraz uzun oldu ozur dilerim….saygilar

  Cevapla
  1. Elif Genç Yazar:

   Yakup bey öncelikle çok geçmiş olsun, yorumunuz için çok teşekkür ederiz. Dikişler varken kesinlikle herhangi birşey kullanmamalısınız, doktorunuzun verdiği ilaçlara aksatmadan devam edin. Açıkçası yüzünüzdeki morluk için biberiye yağını önermiyoruz, kullanılsa bile biberiye yağını badem yağı gibi bir yağ ile karıştırmalısınız. Tek başına çok etkili bir yağdır ve göz çevresine yakıcı etki yapabilir. Yani göz çevresi dışında bir bölge olsa yine kullanılabilir fakat göz çevresi hassas bir bölge.. Kullanmanızı pek tavsiye etmeyiz. Yüzünüzdeki morluğun geçmesi için siyah zeytini çekirdeklerinden ayırın ve ezin. Ezdikten sonra moraran bölgeye koyarak bir bez ile kapatın. Tekrar geçmiş olsun..

   Cevapla
 31. Selen karaman

  Meehaba.. Ben kucuk bır kaza gecırdım merdıvenlerden dustum ve ayagımı kırdım… Ameliyat oldum.. Amelıyatdan dokayı uç ay yatmak zorunda kaldım.. Selülit oluşumunu oldugunu farkettim krem aldım ama düzgün kullanamadım.. Yorumlarınızı okudum ve cok memnun kaldım..size sorum biberiye yagı bacak kalça ve diz kapagımın arkasında oluşun çukur şeklindeki selülitlere iyi gelirmi.. Spor yapamayıyorum çunkü hala tam yürüyemiyorum… Birde kaç günde bir kullanmam gerekiyor ve ne zaman gece gündüz .. Streç flm le sarmamız gerekiyormu.. Birde çene altındaki gıdık dedıgimiz yag birikintisine iyi gelırmı.. Şimdiden tskr

  Cevapla
  1. Elif Genç Yazar:

   Merhaba Selen hanım çok geçmiş olsun, umarız en kısa zamanda sağlığınıza kavuşursunuz.. Selülitleriniz için yarım çay bardağı kekik yağı ve yarım çay bardağı biberiye yağı ile bir yemek kaşığı buğday yağı ile bir yemek kaşığı badem yağını karıştırın. Bir hafta boyunca gece uyumadan selülitli bölgeye bu karışımı masaj yapar şekilde sürün ve streç film ile kapatın. Sabah streç filmi açın ve bu bölgeyi yıkayın. Selülitleriniz için ayrıca günde bir fincan biberiye çayı da içebilirsiniz. Yürümeye başladıktan sonra spor yapmayı ihmal etmeyin. Ayrıca bolca su için.. Tekrar geçmiş olsun..

   Cevapla
  2. mehmet eskici

   Merhaba.adım mehmet eskici.benim derdim sağ ve sol bacağımdan aşağı bacaklarımda hatta bazen karnıma kadar çıkan yanma uyuşma ve iğnelenme oluyor.bazen geçer gibi oluyor sonra tekrar başlıyor.özellikle sağ pelvik kemiğinin orda yanma şeklinde kendini gösteriyor.çok doktor hastane dolaştım fakat çare bulamadım.emg de ve diğer rontgenlerde problem çıkmadı.biberiye yağının faydalarını okuyunca size danışmaya karar verdim.bacaklardaki sinir harabiyeti ödemi ve kılcal damarlardaki problemleri giderici özelliği varmıdır.Varsa nasıl kullanmam gerekir.ayrıca bu tur rahatsızlıkla ilgili sizin tecrube edipde olumlu goruş bildirebileceğiniz birşey varmıdır.SAYGILARIMLA

   Cevapla
 32. ışık yılmz

  zayıflmaya ne kadar zamanda başlarım göbek bölgem deki yağlar rahatsız ediyor beni ne sürede etki ederbu yağ

  Cevapla
 33. elif seyfi

  merhabalar. Cok acil yardımınıza ihtiyacım var yarın tatile cıkacagız fakat darbe sonucu gözümde morarma oluştu gözümün içi kan doldu dışı soguk uygulama yapmama ragmen hala şiş ve gözüm kapandı ufaldı. Biberiye yagının faydası olurmu ne kadar sürede gecer acaba gün içinde morluugun gitmesi mümkünmü? Lütfen cok acil durumum yardımcı olun bana..

  Cevapla
  1. asi

   selam ben burun estetik ameliyatı oldum . yüzümdeki bide gözaltındaki morluklar geçmedi sarı sarı lekeler kalmış. doktorum zamanla geçer diyo ama ben rahatsız oluyom. biran önce geçmesi için kullanabilirmiyim . ayrıca yüzümde tüylenme olurmu kullanırsam . nasıl ve miktarı ne kadar kullanabilirim lütfen yardımcı olurmusunuz bana teşekkür ederim.

   Cevapla
 34. eda

  slm biberiye yagini sacima da diz agrilari gibi agrilara iyi geliyor.devamli kullaniyorum. kizimin burnu tikaniyor biberiye yagini etrafina sürdümün tüm gün rahatliyor.sadece kokusu agir ama güzel kokusuda faydasida .ben kullandigim icin öneririm

  Cevapla
 35. arzu ozel

  merhaba ben bacaklarıma sürmek istiyorum incelmek için bir şişe aldım ama nasıl kullanıcam kimisi 100 ml e 1 damla damlatın falan yazmış tam olarak nasıl yapılmalı? bide şeker düşürür denmiş onun için nasıl kullanılmalı?

  Cevapla
  1. Elif Genç Yazar:

   Arzu hanım biberiye yağını uyumadan önce masaj yapar şekilde bacaklarınıza sürün, streç film ile yağı sürdüğünüz yeri sarın. Ertesi sabah streç filmi açın ılık bir duş alın, bacaklarınızı hafifçe keseleyin. Bunu bir gece denedikten sonra alerjiniz yoksa uygulamaya bir hafta kadar devam edin.

   Cevapla
  1. Elif Genç Yazar:

   Merhaba Melek hanım, saç dökülmeniz sürekli artıyorsa bir doktora görünmenizde yarar var. Ancak belli miktarlarda mevsimsel saç dökülmeleri olması normaldir. Biberiye yağı saç dökülmelerini önler ve saç derisini canlandırır. Bunun için biberiye yağını badem yağı ve zeytinyağı ile seyrelterek kullanabilirsiniz.

   Cevapla
 36. gönül

  gönül 07.10.2013 6.30 meraba benim saçımda baya döküldü seyrekleşti biberiye yağı kullansam yeni saç cıkma ihtimali varmı varsa nasıl uygulayacağımı tarrif ederseniz çok memnun olurum şimdiden çok teşekür ederim.

  Cevapla
  1. Elif Genç Yazar:

   Normalin üzerinde saçınız dökülüyorsa bir doktora görünmenizde fayda var. Kullanılan şampuan, stres yada mevsim geçişleri de saç dökülmesini arttırabilir. Biberiye yağı saç derisini güçlendirir, dökülmeleri azaltır. Biberiye yağını zeytinyağı ve badem yağı ile kullanarak saç derisine masaj yapmak dökülmeleri önler.

   Cevapla
 37. halime

  meraba bnde uzun süredir araştırıyorum bu biberiye yağını çok güzel bir yağ am ahala denemedim bnm baldır tarafımda çatlakalrım var çok kilolu değilimi hatta zyıfım 0 beden ama öyle oldu neyse bn görünümü düzgünleştiriyo cildi pürüssüzleştiriyo ve güzelleştiriyo diye biliyorum şimdi saçlerım da dökülüyor ona yapacağım yıkanma suyuma da katacağımtafir ettiğiniz şekilde ama çatlaklara iyi gelir mi nasıl yapmalıyım krem mi yağ mı? bide çok tüylü biri değilim çok tüylendirme yapar mı? bana yardımcı olursanız çok sevinirim:)teşekkürler şimdiden:)

  Cevapla
  1. Elif Genç Yazar:

   Halime hanım saç dökülmesi için biberiye yağını zeytinyağı ve badem yağı ile karıştırıp da saç diplerinize masaj yaparak kullanabilirsiniz. Çatlaklar için uyumadan önce biberiye yağı ile badem yağını karıştırıp bacaklarınıza masaj yapın ve streç filmle sarın. Ertesi sabah streçi sökün ve ılık bir duş alın. Düzenli kullanımda selülit ve çatlaklara iyi gelir.

   Cevapla
 38. betul

  Elif hanim benim kollarimda bezeler var doktor yag bezesi demisti cokca var hemen hemen iki kolumun her yerinde degince koluma iğne batıyor gibi oluyor biberiye yagi bunlari eritirmi eritirse nasil kullanmalıyım şimdiden teşekkür ederim

  Cevapla
 39. irem

  merhaba benim saçlarımda çok fazla yağlanma oluyor .biberiye yağını nasıl kullanabilirim yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 40. birgül yanbollu

  merhaba sorum annemde bel fıtığı ve bacagına vurdu agrı birde zayıfladı bu hastalık yıprattı agrıye yerlere sürülse olurmu zararı varmı

  Cevapla
 41. Elif gül

  Mrb bende çok araştırdım ve biberiye yağının incelmede etkili olduğunu duydum bende kullanmak istiyorum ama ne şekilde kullanacağımı bilmiyorum ben bacak bölgem için istiyorum acaba yağı alıp direk mi sürüyoruz yardımcı olursanız sevinirim..

  Cevapla
 42. HASAN

  Bende Elif hanım gibi göbeğimdeki yağları ertirken yağı kullanırsam etkili olurmu ?
  sulandırpmı süreceğiz? birde yağ yakmak için ve inceltmek için içine hangi bitki yada yağ kullanabiliriz?
  Teşekkürler.

  Cevapla
 43. aysun

  merhaba 7 aylık bebeğim var emziren bir anneyim lahana kürünün yanı sıra biberiye yeşil çay, funda yaprağı, rezeneyi karıştırıp ayrıca çay yapıp içebilir miyim bebeğime dokunur mu?

  Cevapla
 44. Masal

  Merhaba biberiye yağı doğum sonrası oluşan çatlaklara fayda sunuyor mu? acaba şimdiden teşekkür ederim

  Cevapla
 45. ela

  iyi günler…benim göğüsleriimde kahverengi kısımda yağ bezeleri var bu durumm beni çok üzüyor biberiye yağının iyi gelebileceğini duydumm sizce bu mümkün mü?

  Cevapla
 46. gülten

  Merhaba, benim bi tek bacaklarda sorunum var, bacaklarım kalın, biberiye yağı. Bacaktaki yağı eritir mi? Ben lahana yağı kullanıyorum, etkisini az gördüm, şimdi biberiye kullanmak istiyorum, günde kaç defa sürmeliyim, ve kaç dakika masaj yapmalıyım? Lütfen yardumcı olursanız sevinirim

  Cevapla
 47. Ayse

  Merhaba ben 5 gundur karin bolgeme biberiye yagi uyguluyorum ama bugun karin bolgemde cok az kizariklik oldu bu alerjimi basta hic bise yoktu kullanmaya devammi etmeliyim yoksa birakmamalimiyim lutfen cevabinizi bekliyorum.

  Cevapla
 48. Onur

  iyi günler atletizm antremanlari yapmaktayim ve bacak kaval kemiginde stres kirigi diye bir hastalik oluştu. kemikte mikro catlaklar varmis. biberiye yagi iyi gelebilirmi ? tesekkur ederim 🙂

  Cevapla
 49. gökhan

  İki Gözümde de morluk var biberiye yağı gözle temas etmesi durumunda bir sakınca varmı …

  Cevapla
 50. Deniz

  Elmacık kemiklerimde Arkadaşımın eliyle sıkmasıyla morluk oluştu biberiye Yağı iyi gelir mi ? Zeytin ezip koyduk geçmedi ne iyi gelir çabuk geçmesini için yardımcı olur musunuz ?

  Cevapla
 51. mustafa ertugrul kocagra

  beyın kanamasıo amelıtından sağlığıma dondum
  fat akut böbrek yetmezlıgı tedavısınıde başarı ıle
  gecırdımç
  sımdı zaman zaman muhtemelen kum dokuyorum ağrısı oluyor
  veya hazımsızlıktan dolayı gaz oluyor.
  bıberıye yağını kac damla ıcebılırım
  veya surebılırım,
  saygılar

  Cevapla
 52. Hüseyin Katipoğlu

  Merhabalar,kolumun iç kısmında yağ bezesi oluştu biberiye yağı etkili olurmu ?Ayrıca sinüzitim için nasıl kullanmam gerek.Teşekkürler ederim.

  Cevapla
 53. ahmet cavus

  Esim 5.5 aylik hamile kollarinda ve bileklerinde sinir sıkısmasından dolayi agrisi oluyo biberiye yagi sursek bir zarari olurmu bilgi verirseniz sevinirim tesekkurler.

  Cevapla
 54. Mine

  Merhaba Instagramda bir sayfada biberiye yağını karnınıza sürü. Jelatinde kaplayın bir kaç hafta sonra göbek fazlalığından kurtulacaksınız tarzında bilgiler paylaşılıyordu Doğruluğu var mı ? Tavsiye eder misiniz

  Cevapla
 55. enes

  mrhb 19 yaşındayım ve inanılmaz bir şekilde saçım dökülüyor ve bundan dolayı çok seyrek bu beni çok rahatsız ediyor. Gitmediğim hastane kullanmadığım ilaç kalmadı lütfen bana yardımcı olun moralimi çok bozuyor faydası varmı acaba bu yağın…

  Cevapla
 56. enes

  benim saçım dökülüyor ve bundan dolayı çok seyrek gitmediğim hastane gitmediğim doktor kullanmadığım ilç kalmadı faydası warmı bu yağın lütfen cewap bekliyorum…

  Cevapla
 57. Beytiye

  mergaba güzel yorumlarınız için tikler.
  Diyet ve spor ile 16 kilo verdim. (Gırtlak) boğazımda kırışıklık oldu. Her derde deva biberiye yağı bu bölgeye sürsem düzelme olur mu? 58 yaşındayım. Şuna 54 kiloyum. Selülit’lü Bölgeleri biberiye ,kekik ,portakal ,susam yağları karışımı ile muhteşem Görünüşe kavuştum. Teşekkürler.

  Cevapla
  1. Ayten

   Merhaba bende kilo vermek istiyorum, diyete ve spora başladım ama umarım işe yarar. Sonraki korkum da kilo verdikten sonra sarkmalar oluşması.. Selülitli bölgeler için biberiye, kekik, portakal ve susam yağlarını hangi ölçülerde nasıl karıştırıp kullandınız? Tarif verebilir misiniz? Şimdiden çok teşekkür ederim 🙂

   Cevapla
 58. ATAKAN

  SLM BEN ATAKAN BAŞIM DA SÜNÜSÜT VAR HERKES BİRŞEY SÖYLÜYOR KULLANAYIMMI VE NASIL KULLANAYIM LÜTFEN YARDIM EDİN

  Cevapla
 59. Çağrı

  Bir kavga sonucu burnum ve Gözlerim şişdi yaklaşık bir hafta sonra iş görüşmesine gitmem gerek acaba biberiye yağı durumuma yardımcı olabilirmi ve olursa bunu nasıl yapabilirim

  Cevapla
 60. Yeliz ibis

  Hafiza ve unutkanlik kolay ogrenmek icin nasil tuketmeli cocuklarda neleri tavsiye edersiniz arkadaslar

  Cevapla
 61. Nur

  Selamunaleykum. Biberiye yaginin etkilerini okuyunca acaba boyun duzlesmesine de faydasi olur mu diye sormak istedim.. bilginiz varsa yardumci olabilir misiniz ?

  Cevapla
 62. Özlem

  Merhaba benım karacıger enzımlerım yüksek karacıgerımde yağlanma ve sorun var ilaç kullanıyorum karnımın her tarafında yağ bezesi var bıberıye Yağı kullansam karacıgerıme zarar verebılırmi teşekkürler

  Cevapla
 63. Nahide duysak

  Biberiye yağı hakkında yazılan yorumları tesadüfen okudum çok ilgimi çekti ben 71 yaşında bir bayanım huzursuz bacak sendromu var 12yıldır ilaç kullanıyorum acaba benim rahatsızlığıma da iyi ğelirmi nasıl kullanmalıyım şimdiden çok teşekkür ederim saygılarımla Nahide Duysak.

  Cevapla
 64. Sinan

  Meraba..Ben yere dùserek yùzùmden darbe aldim.yùzùm morardı unun icin biberiye yagi siparis verdim ..acaba biberiye yagiylan bu is gecermi…Simdiden tesekurlerr…

  Cevapla
 65. meryem mete

  merhaba bieriye yagini selülüti bölgelere sürmek icin suyla sulandirsak etkisi olurmu ve biberiye yaginin dogum sonrasi catlaklara faydasi varmi simdiden tesekürler

  Cevapla
 66. Tugba

  Ben denedim göbek yağların için ama 3 saat zor dayanabildim Streç Film sarıp yatınca bir süre sonra Niğde bula tosiyla uyandım uyuyamadim biberiye yağı yuzundenmi bilmiyorum ama korktum kullanamadim

  Cevapla
 67. ersin yıldız

  biraz öncesine kadar şiddetli baş ağrım vardı bütün gece o ağrı ile dolanıp durdum biberiye yağı ile başımı ovaladım ve 5 DAKİKADA BAŞ AĞRIMIN KESİLDİĞİNİ FARKETTİM … çok teşekkür ederim. baş ağrısı olanlara tavsiye ederim.

  Cevapla
 68. Sema GÜNEŞ

  Merhaba bende almak ve kullanmak istiyorum acaba bilinmiş bir marka varmı yoksa hepsi güvenilir mi bizlere tavsiyeleriniz hangisi şimdiden teşekkür ederim

  Cevapla
 69. Nazlı

  Merhaba benim sezeryan olduğum için göbek kaldı cook rahatsızım bu konu hakkinda bebek emziriyom ne sıklıkta kullanmalıyım ve nasıl kullanmalıyım yazılanları okudum ama tam iyi bir bilgiye sahip olmak istiyorum cevap verirseniz çok memnun olurum

  Cevapla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir